Korduma kippuvad küsimused (KKK)


Kui kallis on iseseisev kodulehe tegemine?

Kohustuslik väljaminek on ainult veebimajutus mille aastane teenus on ca. 60€. Soovituslik väljaminek on ka premium kujundusmall (ühekordne maks ca. 70€), tänu millele saab lõpptulemus olema kiirem ja proffessionaalsem.

Kas spetsiifilised teadmised on vajalikud?

Aastal 2018 on platvormid arenenud sedavõrd, et iga inimene saab kodulehe tegemisega hakkama kes seda vähegi soovib. Nõutud on vaid elementaarne arvutikasutamisoskus. Seega sa ei pea tundma progremist ega omama muid spetsiifilisi teadmisi.

Kui kiiresti algaja veebilehe valmis teeb?

Eeldusel, et sisu on paberi peal olemas on korraliku ärikodulehe tegemine WordPressiga maksimaalselt paari päeva teema. Näiteks Wix veebiehitustööriista tehisintelligent genereerib soovitud kodulehe minutitega, kuid sellise veebi puhul peab arvestama, et omanäolist väga ei ole.

Mis on platvorm?

Platvorm on sisuhaldustarkvara (maakeeli: programm) millega luuakse ja hallatakse kodulehti. Platvormid lihtsustavad veebilehe tegemist oluliselt ja tuntumad (nt. WordPress) võimaldavad vältida kokkupuudet porgrammeerimiskeeltega.

Mida tähendab CMS?

CMS (inglise keeles: content management system) ehk sisuhaldustarkvara ehk platvorm.

Mis on WordPress?

WordPress on maailma kõige suurema kasutajaskonnaga sisuhaldussüsteem. Hõivates 59% kogu turust. WordPressiga saab luua lihtsaid blogisi, ärilehti, e-poode või mis tahes muud tüüpi veebilehti. WP on kõigile tasuta, kuid eeldab veebimajutuse ja domeeninime olemasolu.

WordPressiga kodulehe tegemiseks kasuta meie tasuta kodulehe tegemise õpetust!

Mis on veebimajutus?

Veebimajutus on server milles hoitakse sinu veebilehe faile. Hankides veebimajutuse sulle eraldatakse serveriruum kuhu paigaldatakse sisuhaldussüsteem, MySQL andmebaas ja muud sinu veebilehte puudutavad failid. Kodulehte pole võimalik internetist leida kui puudub veebimajutus.

Vaata kes on parimad teenusepakkujad Eestis ja välismaal!

Mis on website builder?

Website builder ehk veebiehitustööriist on kodulehe sisuhaldussüsteem mis sisaldab veebimajutust ja platvormi mõlemat. Tegemist on mugava lahendusega mida armastavad eelkõige algajad ja kes soovivad kodulehe võimalikult kiiresti ja muredevabalt valmis saada. Website builderid ei ole nii paindlikud kui klassikalised sisuhaldussüsteemid ja veebilehe haldamine nendega on mõnevõrra kallim.

Loe lähemalt mida kujutab endast Wix koduleht ehk kõige populaarsema builderiga loodud veeb!

Mis on andmebaas?

Andmebaasi näol on tegemist sinu veebilehe ajuga. Andmebaase kasutavad tänapäevased sisuhaldussüsteemid  sisutekstide, piltide ja muude materjalide talletamiseks. Andmebaasiga puututakse kokku enamjaolt veebilehe kolimise tõttu.

Mis on FTP?

FTP ehk file transfer protocoliks nimetakse ühendust oma serveriruumiga ja failide transportimist ühest arvutist või serverist teise. Populaarseim viis loomaks FTP ühenduse on kasutada vabavarana kättesaadavat programmi nimega FileZilla. FZ võimaldab kasutajatel logida oma FTP kontoga serverisse ja installida/kustutada platvormi, pluginaid või kujundusmalle nö manuaalselt.

Mida teha kui veebileht on katki ehk “maas”?

Kui sisuhaldussüsteemi sisse logimine on võimatu. Tuleb FileZilla programmiga minna FTP-sse ning deaktiveerida lühisesse läinud kujundusmall või plugin.

Selleks teekonnaks FTP-s on tavaliselt: htdocs ⮕ wp-content ⮕ plugins

NB! Deaktiveerimiseks piisab kui muuta plugina kausta nimetust Pärast üks-haaval läbi testimist tuleb taastada plugina kausta endine nimetus ning aktiveerida see uuesti sisuhaldussüsteemis!

Muude juhtude puhul võtke ühendust oma teenusepakkujaga!

Mis on kodulehe template ehk theme?

Theme ehk teema või lihtsalt kujundusmall on näidiskujundus koos näidissisuga. Pärast kujundusmalli paigaldmist on kodulehe keerulisem osa juba valmis ja kasutaja hooleks on jäetud meeldivam osa ehk enda sisu lisamine ja viimased pintslitõmbed.

Themeforest.net – suurim portaal leidmaks sobiv kujundusmall.

Mis on plugin?

Plugin on WordPressi rakendus. Tegemist on juskui kodulehe äpiga, mis loob uusi funktsioone ja lahendusi. WordPressis on saadaval on nii tasulisi kui ka tasuta pluginaid.

Mis on kodulehe SEO?

Kodulehe SEO (search engine optimization) all mõeldakse veebilehe optimeerimist. SEO jaguneb on-page ja off-page SEO-ks.

On-page SEO käsitleb põhiliselt märksõnade kasutamist veebilehe sisus, pealkirjades ja tiitlites. Samuti oluline aspekt on linkimine.

Off-page SEO käsitleb kõiki optimeerimise aspekte mis sinu kodulehel ei saa. Näiteks välised viited teistelt lehtedelt ja tasulised reklaamid ja sotsiaalmeedia.

Hästi optimeeritud veebilehed saavutavad otsingumootorites kõrgemaid positsioone ja tulevad soovitud märksõnadega esile.