Milline veebimajutus on Eesti parim?

Võrdlus + kiiruse & töökindluse test


3 min lugemist

Autor: Imre Saar (veebiarendaja) | Avaldatud: 10. märts, 2019


Leht on kuidagi aeglane ja pidevalt maas? Need probleemid võivad olla ajendatud ebakvaliteetsest teenusepakkujast, sest iga veebilehe hea “tervis” algab kvaliteetsest veebimajutusest. Seetõttu pole mõistlik teenusepakkuja valikul teha rutakaid samme ja valida ainult hinna järgi.

halb veebimajutus

Halb veebimajutus mõjub kodulehe tervisele laastavalt


Hea lugeja, ära pane oma tulevasele kodukale juba eos “põntsu” ning vali töökindel partner! Käesolev test annab selge vastuse, milline veebimajutus on isetegijale nii tehnilises, kui ka rahalises mõttes parim valik.

Tulemused: parim veebimajutus 2019

KOHTTEENUSEPAKKUJAKUUTASUKLIENDITUGITÖÖKINDLUSKIIRUSHINNANG
1

Veebimajutus

5.21€10/10100%477ms★★★★★
2

Zone

5.55€10/1099,99%343ms★★★★★
3

Virtuaal

4.16€8/1099,97%674ms★★★★
4

Wavecom

5.00€9/1099,98%408ms★★★★
5

Radicenter

4.58€8/1099,89%336ms★★★★
6

Core Solutions

2.50€7/10100%728ms★★★
7

Telia

6.33€5/1098,79%348ms★★★
8

Hostinger

5.45€6/1099,02%861ms★★
9

Beehosting

3.19€0/1099,95%1,32s
10

Gonetwork

6.00€2/10--
Andmed seisuga: veebruar, 2019

PS! Test kõrvutab teenusepakkujate standard pakette ehk jagatud servereid! Tulenevalt ettevõtete strateegiast võivad tulemused muutuda, kui kasutatakse tasulisi lisasi või kallemaid pakette!

Kuidas ja millega mõõtsime?

Nimelt otsisime välja 10 (rohkem neid tegelikult Eestis polegi) veebimajutusettevõtet ning moodustasime pingerea kolme tehnilise ja ühe subjektiivse näitaja alusel.

Nendeks näitajateks on:

  • Veebilehe töökindluse määr ehk uptime
  • Veebiehe üleslaadmise kiirus ehk load time
  • Hinnatase ehk kuutasu aastases paketis
  • Klienditoe abivalmidus  ja reageerimisaeg

Töökindluse määra ja veebilehe üleslaadimise kiiruse mõõtmiseks kasutasime spetsiaalset Pingdomi tööriista, mis jälgis 24/7 kümmet 100% identset pimesi registreeritud demolehte ajavahemikus 4. -17. veebruar 2019.

  • Pingdom tööriist

    Pingdomi tööriist

  • Wordpressi demoleht

    WordPressi demoleht

TOP 10 veebimajutajat Eestis

1. Veebimajutus – algajasõbralik ja võimas!


Veebimajutus (Elkdata)

Demolehe kiirus: 477ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 5.21€ esimesed 3 kuud on tasuta!
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Parim valik!

Külasta: veebimajutus.ee

Veebimajutus on üks tuntuim ja usaldusväärseim teenusepakkuja Eesti turul. Kogemusi 20 aastat. Kliente üle 25 000! Veebimajutus platseerub 1. kohale eelkõige parima hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. Ühtlasi rõhutakse algajasõbralikkusele ja klienitugi on 5+ ehk kiire ja abivalmis. Kolme kuulise soodustuse annab promokood: WIXTER

2. Zone – alati usaldusväärne valik!


Zone veebimajutus

Demolehe kiirus: 343ms
Töökindlus: 99,99%
Kuutasu: 5.55€
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Jah, soovitan!

Külasta: zone.ee

Eesti mõistes ilmselt kõige kuulsam teenusepakkuja, kellel on ka kõige rohkem kliente. Tegutseb turul aastast 1999. Klienditugi on kiire ja professionaalne. Zone on kahtlemata hea ja kindel valik. Platseerub 2. kohale, sest kuutasu on Veebimajutusest 34 senti kallim ja iseteenindus pole minu silmis nii selge ja arusaadav!

3. Virtuaal – soodne alternatiiv!


Virtuaal veebimajutus

Demolehe kiirus: 674ms
Töökindlus: 99,97%
Kuutasu: 4.16€
Klienditugi: 8/10 (e-post)

Jah, soovitan!

Külasta: virtuaal.com

Virtuaali võib nimetada üheks soodsaks alternatiiviks. Selle ettevõte veebileht on modernne ja professionaalne. Klienditugi vastab meilitsi isegi laupäeva õhtul. Veidi häirib, et puudub telefonipõhine kasutajatugi, kuid kokkuvõtvalt teenus on kvaliteetne ja seda saab soovitada!

4. Wavecom – suurim üllataja!


Wavecom veebimajutus

Demolehe kiirus: 408ms
Töökindlus: 99,98%
Kuutasu: 5.00€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Jah, soovitan!

Külasta: wavecom.ee

Ettevõtte põhirõhk on ärisüsteemide ja serverite majutusel, kuid kõrvalteenusena pakutakse ka veebimajutust. Sellest hoolimata on Wavecomi teenusekvaliteet võrdväärne Veebimajutuse ja Zonega. Kõik toimib laitmatult ja meeskond igati usaldusväärvne. Platseerub 3. kohale, sest puudub operatiivne livechat, kust on võimalik momentaalselt kontakti saada.

5. Radicenter – kirik keset küla!


Radicenter veebimajutus

Demolehe kiirus: 336ms
Töökindlus: 99,89%
Kuutasu: 4.58€
Klienditugi: 8/10 (livechat + telefon)

Pigem soovitan!

Külasta: radicenter.ee

Radicenter on veebimajutusäris vana kala. Nad alustasid samuti juba 1999. aastal lihtsama veebimajutuse pakkumisega. Tänaseks keskendutakse peamiselt äriklientidele. Veidi üllatuslikult on Radicenteri jagatud server kõige kiirem, kuid töökindluses jäädakse parimatele veidi alla. Mind isiklikult häiris, et livechat oli esmaspäeva keskpäeval offline. Platseerub 5. kohale, sest lisaks eelmainitule on nende veeb minu silmis ka nö. out of date.

* Teostavad plaanilisi hooldustöid ainult pühapäeviti ajavahemikus 2:00 – 4:00, millest kliendid on teadlikud!

6. Core Solutions – säästu veebimajutus!


Core Solution veebimajutus

Demolehe kiirus: 728ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 2.50€
Klienditugi: 7/10 (e-post + telefon)

Pigem ei soovita!

Külasta: core.eu

Core Solutioni kasuks räägib tõeliselt soodne kuutasu ja töökindel server, kuid kogu ilusa rikub ära nende aegunud veebileht. Lehe jaluses oleva info kohaselt jääb mulje, et nende kodulehte uuendati viimati 2017. aastal. Tekib küsimus, et kui ettevõtte ei saa oma veebilehega hakkama, kas siis klientide veebilehtedesse suhtutakse samamoodi?

7. Telia – kõrged hinnad, palju bürokraatiat!


Telia veebimajutus

Demolehe kiirus: 348ms
Töökindlus: 98,79%
Kuutasu: 6.33€
Klienditugi: 5/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Telia on suurkorporatsioon, kelle rõhuasetus on ilmselgelt telekommunikatsioonil ja digi TV-l. Nende veebimajutuse jagatud serveri töökindlus on pehmelt öeldes katastroof ning klienditugi bürokraatia tõttu üliaeglane (pidev edasisuunamine). Telia suhtes olen kriitikat kuulnud ka varemgi. Nagu näete siis numbrid ei valeta!

8. Hostinger – leedukad Eesti turul!


Hostinger veebimajutus

Demolehe kiirus: 861ms
Töökindlus: 99,02%
Kuutasu: 5.45€
Klienditugi: 6/10 (e-post)

Ei soovita!

Hostinger on Leedu päritolu, kuid selgelt Euroopa suurim kodulehe majutaja. Minu silmis suurim lati alt mineja arvestades selle ettevõtte mastaapi. Demolehe kiirus oli suhteliselt aeglane ja suudeti tekitada tervelt 24 lühikatkestust serveri töös. Seda on 14 päeva kohta üli palju! Hostinger paistab silma ka trikitamisega ehk kunstlikult näidatakse teenust üliodavana ja tekitatakse tunne, et suur allahindlus saab kohe-kohe läbi – see on vale!

9. Beehosting – aeglane nagu tigu!


Beehosting veebimajutus

Demolehe kiirus: 1,32s
Töökindlus: 99,95%
Kuutasu: 3.19€
Klienditugi: 1/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Beehostingu veebileht on pealtnäha soliidne ja modernne, kuid kahjuks on nende kasutajatugi täiesti puudulik. Saatsin neile mitmeid kirju, kuid nendele ei suvatsetud isegi vastata. Kõigele lisaks oli Beehostingu veebimajutus konkurentsitult kõige aeglasem. Iroonilisel kombel võeti kontakti alles siis kui teatasin, et soovin teenusest loobuda.

10. Gonetwork – reisifirma veebimajutuse äris?


Gonetwork veebimajutus

Demolehe kiirus:
Töökindlus:
Kuutasu: 6.00€
Klienditugi: 2/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Gonetworkiga jäi test tegemata, sest antud ettevõttel puudub iseteenindus. Jah, kasutajakontot ise luua ei saagi. Kasutajaks registreerimiseks paluti isikuandmeid Facebooki vestlusaknas, mis minu jaoks oli ülimalt ebaprofessionaalne. Inimene vestlusaknas väitis, et äriklientidel polegi vaja isiklikku kasutajakontot! Tundub, et tegeletakse täiesti tundmatus valdkonnas ja inimesed on ebapädevad. Kummaline!

Mis on jagatud veebimajutus?

Jagatud veebimajutus/server on veebimajutajate levinud teenus, kus üks füüsiline server majutab mitmeid kliente (veebilehti) korraga. Sh. igale kliendile on eraldatud fikseeritud suurus mälumahtu ning kliendid saavad erinevate tasuliste lisadega seda täiustada.

Jagatud veebimajutus

Jagatud serveri strateegia võimaldab klientidele pakkuda väga taskukohast teenuse lõpphinda, kuid lõivu tuleb maksta kiiruse arvelt, sest mida rohkem kliente ühes serveris on, seda rohkem mõjutab nende tegevus teisi!

Jagatud veebimajutus pole kindlasti halb praktika. Usun, et pisike lõiv kiiruse arvelt jääb tavakliendile täiesti märkamatuks. Kes lepib ainult nö. parimaga, siis neil soovitan vaadata privaatserverite poole.

Töökindluse määr ehk uptime

Serveri töökindlus ehk uptime on üks oluliseim näitaja kodulehe majutuse valikul. See  määr näitab, kui palju on veebileht x ajavahemikus külastajate jaoks kättesaadav.

Näiteks 365 päevase perioodi puhul on 99,99% ja 99,95% vahe ca 3,5 tundi! Kui tegemist on e-poega, siis jääb vaid oletada mitu müüki seetõttu kaduma võis minna. Samuti on pikk downtime periood halb kodulehe SEO-le

Olgu öeldud, et 100%-st kättesaadavust ei suuda pidevalt näidata tegelikult mitte ükski veebimajutaja Eestis ega välismaal, sest katkestusi võib esineda ka mujal, mis ei kuulu teenusepakkujate haldusalasse. Seega võib üldistatult väita, et hea uptime aastase perioodi puhul on >99,9%

Veebilehe avanemiskiirus ehk load time

Veebilehe avanemiskiirus võib olla väga suhteline. On vaks vahet, kas seda mõõdetakse time to first byte meetodil või kodulehe täieliku avanemiseni külastaja brauseris. Samuti loeb testimise asukoht, sest serverite pikkadel vahemaadel on otsene mõju avanemiskiirusele.

Veebilehe kiiruse mõõtmine

Veebilehe kiiruse mõõtmine Pingdomiga

Meie kasutasime antud testis meetodit, mis mõõdab veebilehe kiirust täieliku avanemiseni. Ühtlasi on tegemist keskmise kiirusega ehk testimise asukohtadeks on 8 Euroopa suurlinna (lähimad testimispunktid Eestile on Stockholm ja Amsterdam) ja selle põhjal on arvutatud keskmine avanemiskiirus.

Kokkuvõtteks

Nagu käesolevast uurimustööst selgus, siis krõbe hind ja tuntud kaubamärk ei garanteeri alati kvaliteetset teenust.

Samuti tuleb tõdeda, et ideaalis peaks säärane test kestma tegelikult vähemalt 6 kuud, et tulemusi ei mõjutaks plaanitud hooldustööd või lihtsalt ebaõnn (halb kuu).

Muuhulgas sai eraldi kontrollitud, et ükski “võistleja” ehk teenusepakkuja pakett ei sisaldaks nö. “dopingut”  nagu näiteks CDN teenust.

* CDN ehk content delivery network annab avanemiskiiruse osas suure eelise, kui asi puudutab kaugeid välismaa külastajaid. Nimelt Pingdomi testimispunktid asuvad just Euroopa suurlinnades ehk serverite kaugus on üpriski suur Tallinnast.

Loodetavasti leidsid omale usaldusväärse ja taskukohase veebimajutuse. Jõudu kodulehe tegemisel!

Selle artikli koostas:
Avatar

Imre Saar

Imre on kirgilik veebidisainer ja turundushuviline, kes ammutab inspiratsiooni looduses sportides. Ta on kindlal veendumusel, et kodulehe tegemine on 10 a. pärast täiesti elementaarne oskus iga inimese jaoks. Küsimuste korral kirjuta mulle!


Jagamisrõõm on kõige suurem rõõm!

Bloginduses pole paremat tänuavaldust, kui seda on postituste laikimine või sheerimine. Kui see artikkel aitas Sul otsusele jõuda oma küsimustes, siis palun jaga seda postitust sotsiaalmeedias! 

Tänud!