KIIRUSTEST: milline veebimajutus on Eesti parim?

Jaga
Säutsu
Saada

Sinu koduleht on aeglane või veel hullem – lausa pidevalt maas? Säärased probleemid on suure tõenäosusega tingitud “lonkavast” veebimajutusest, sest iga veebilehe “tervis” hakkab pihta teenusepakkuja enda võimekusest.

Halb veebimajutus
Ebakvaliteetse teenusepakkuja tõttu võib Sinu veebileht ühel hetkel lihtsalt “maas” olla ja tekitada lisaks fustratsioonile ka majandusliku kahju.

Seega Sina, kes sa parasjagu teenusepakkujat valid, palun ära tee läbimõtlemata otsust, mis tugineb ainult hinnal. Võta üks hetk ja vaata, mis ettevõte pakub meiepoolt läbiviidud töökindlus- ja kiirustesti põhjal parimat majutusteenust aastal 2021.

TULEMUSED: Parim kodulehe majutus 2021

Monitoorisime tuntumaid Eesti teenusepakkujaid eesmärgiga selgitada välja, milline veebimajutus on isetegijale nii tehnilises, kui ka rahalises mõttes parim valik. Siin on tulemused:

EttevõteKuutasuKlienditugiTöökindlusKiirusHinne
1Veebimajutus5.21 €10/10>99,99%348ms★★★★★
2Zone5.55 €10/10100%503ms★★★★★
3Virtuaal4.99 €9/10>99,99%518ms★★★★
4Wavecom5.00 €9/1099,85%677ms★★★★
5Beehosting4.45 €7/1099,95%679ms★★★
6Alfanet2.50 €7/1099,02%1.02s★★
Andmed seisuga: 28. veebruar, 2021

PS! Wixteri kiirustest kõrvutab teenusepakkujate standard pakette ehk jagatud servereid! Tulenevalt ettevõtete strateegiast võivad tulemused kardinaalselt muutuda, kui kasutatakse tasulisi lisasi või kallemaid majutuspakette!

Demolehtede tehnilised omadused

Toome välja testis osalenud demolehtede täpsemad omadused:

  • Sisuhaldussüsteem: WordPress 5.6
  • Teema: Twenty-Twenty-one (WP default theme)
  • Sisu: default
  • Pluginaid: 0
  • Kaal: 781.8 KB

Vaata demolehe näidet siit!

Pingdom’i tööriist mõõtis demolehti 4 nädalat

Töökindluse määra ja veebilehe üleslaadimise kiiruse mõõtmiseks kasutasime spetsiaalset Pingdomi tööriista, mis jälgis ja mõõtis 24/7 100% identset ning pimesi registreeritud 6 erinevat demolehte ajavahemikul 3. – 27. veebruar 2021.

Pingerea moodustasime kolme tehnilise ja ühe subjektiivse näitaja alusel.

Nendeks näitajateks on:

  • Veebilehe töökindluse määr ehk uptime
  • Veebiehe üleslaadmise kiirus ehk load time
  • Hinnastamine ehk kuutasu aastases paketis
  • Klienditoe abivalmidus  ja reageerimisaeg

TOP 7 veebimajutajat Eestis

1. Veebimajutus – kõige kiirem kodulehe majutus WordPress lehele!

Veebimajutus Elkdata

Demolehe kiirus: 348ms
Töökindlus: >99,99%
Kuutasu: 5.21€ esimesed 3 kuud on tasuta!
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Parim valik!

Veebimajutus on üks tuntuim ja usaldusväärseim teenusepakkuja Eesti turul. Kogemusi neil juba üle 20 aasta! Veebimajutus platseerub 1. kohale eelkõige parima hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. Meie kiiruse ja töökindluse testis majutasime demolehe Standard paketti, mille kuumaksumus on 5.21€. Uurimustöö kinnitas, et tegu on tõepoolest kõige kiirema teenusepakkujaga Eesti turul. Mis aga veel hea – nimelt hoitakse algajasõbralikku fooni ja klienditugi on 5+ ehk kiire ja abivalmis. WordPressi installimine oli väga kerge ja võttis aega 3 minutit. Parim valik!

Kolme kuulise soodustuse annab promokood: WIXTER

Külasta: veebimajutus.ee

Vaata Veebimajutuse testi tulemusi

Õpetus: WordPressi paigaldamine Veebimajutuses

2. Zone – kvaliteetne ja usaldusväärne, kuid kõige kallim!

Zone veebimajutus

Demolehe kiirus: 503ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 5.55€
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Jah, soovitame!

Eesti mõistes ilmselt kõige tuntum teenusepakkuja, kellel on ka kõige rohkem kliente. Tegutsevad turul aastast 1999. Klienditugi on kiire ja professionaalne. Zone on kahtlemata hea ja turvaline valik, kuid platseerub siiski 2. kohale. Nimelt kuutasu on Veebimajutusest kallim ja iseteenindus pole meie silmis nii lihtne ja algajasõbralik!  Ka kiiruse osas jääb Veebimajutusele pisut alla. Testisime Zone serveris nende 1. paketti kuutasuga 5.55€ ning tegu oli ainsa testis osalenud ettevõttega, kelle teenus püsis 4 nädala jooksul internetis saadaval 100% ehk mitte ühtegi tõrget ega ära kukkumist. Super!

Külasta: zone.ee

Vaata Zone’i testi tulemusi

3. Virtuaal – mõistlik kodu lihtsale veebile!

Virtuaal kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 518ms
Töökindlus: >99,99%
Kuutasu: 4.99€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Pigem saab soovitada!

Virtuaal on väga mõistlik valik. Tegu näib olevat küll väga väikese ettevõttega, kuid sellest hoolimata kõik töötab laitmatult ja klienditoest vastatakse väga kiiresti. Testisime nende I paketti kuutasuga 4.99€. Kokkuvõttes saab öelda, et Virtuaali majutuse kiirus ja töökindlus on täiesti võrdväärsed turuliidrite Veebimajutuse ja Zone omaga. Pole paha mõte majutada lihtsamat veebilehte just Virtuaalis. 

Külasta: virtuaal.com

Vaata Virtuaali testi tulemusi

4. Wavecom – loodud pigem suurematele äriklientidele!

Wavecom kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 677ms
Töökindlus: 99,85%
Kuutasu: 5.00€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Pigem saab soovitada!

Ettevõtte põhirõhk on ärisüsteemide ja serverite majutusel, kuid kõrvalteenusena pakutakse ka lihtsat veebimajutust. Majutasime oma demolehe “Entry web” nimelisse paketti kuutasuga 5.00€ kuus. Meie hinnangul platseerub Wavecom pingereas 4. kohale, sest nende peamine sihtgrupp pole ilmselgelt lihtne eraklient või väikeettevõtja. Nimelt Wavecomi halduspaneelis toimetamine ja WordPressi installimine oli suhteliselt keeruline ja kohmakas. Veidi üllatuslikult tabas meie demolehte testi jooksul 9 katkestust olles 4 nädala jooksul “maas” kokku tervelt 53 minutit. Sellest hoolimata peaks Wavecomi teenusekvaliteet olema samas liigas Veebimajutuse ja Zone’ga.

Külasta: wavecom.ee

Vaata Wavecomi testi tulemusi

5. Beehosting – soodne alternatiiv!

Beehosting kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 679ms
Töökindlus: 99,95%
Kuutasu: 4.45€
Klienditugi: 7/10 (livechat + telefon)

Pigem saab soovitada!

Beehosting näib olevat kiiruse ja töökindluse osas teinud korraliku arengu ja neid saab täna soovitada kui soodsat alternatiivi. Majutasime oma demolehe paketti nimega Unlimited (kuutasu 4.45€) ning tuleb tunnistada, et teenuse kvaliteet oli igati soliidne. Hind on soodne ja kiirus üle keskmise hea. Samas teeb ettevaatlikuks paariaasta tagune aeg, mil kvaliteet oli üsna madal ja kliendid kostitasid Beehostingut peamiselt hävitavate hinnangutega. Loodame, et see aeg mõjus ettevõttele kannustavalt ning testis saadud suhteliselt head tulemused polnud juhuslikud.

Külasta: beehosting.pro

Vaata Beehostingu testi tulemusi

6. Alfanet – igas mõttes katastroof!

alfanet

Demolehe kiirus: 1.02s
Töökindlus: 99,02%
Kuutasu: 2.50€
Klienditugi: 7/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Alfaneti enda veebileht on pealtnäha soliidne ja modernne, mis tekitab uue tegija suhtes usaldust, kuid kahjuks oli Alfaneti teenus konkurentsitult kõige halvemate näitajatega. Testisime Start-up paketti (kuutasu 2.50€ + km). Teenuse töökindlus oli pehmelt öeldes katastroofiline. St meie demoleht oli veebruarikuus nö maas tervelt 5h ja 46min. Muidugi ei saa välistada, et tegemist oli lihtsalt halva kokkusattumusega, mil tehti plaanilisi hooldustöid, kuid kahjuks tuleb tunnistada, et ka kiiruse osas põrus Alfaneti Start-up pakett samuti täiega. Siit järeldus: head asja soodsalt ei saa!

Vaata Alfaneti testi tulemusi

Mis on jagatud veebimajutus?

Jagatud veebimajutus/server on veebimajutajate levinud teenus, kus üks füüsiline server majutab mitmeid kliente (veebilehti) korraga. Sh igale kliendile on eraldatud fikseeritud suurus mälumahtu ning kliendid saavad erinevate tasuliste lisadega seda täiustada.

Jagatud veebimajutus
Piltlikult öeldes majutatakse jagatud veebimajutuse puhul kõik veebilehed samasse serverisse.

Säärane kolhoosi meetod võimaldab klientidele pakkuda väga taskukohast teenuse lõpphinda, kuid lõivu tuleb maksta kiiruse arvelt, sest mida rohkem kliente ühes serveris on, seda rohkem mõjutab nende tegevus teisi!

Jagatud veebimajutus pole kindlasti halb praktika. Usun, et pisike lõiv kiiruse arvelt jääb tavakliendile täiesti märkamatuks. Kes lepib ainult nö parimaga, siis neil soovitan vaadata pilve- või privaatserverite poole.

Töökindluse määr ehk uptime

Serveri töökindlus ehk uptime on üks oluliseim näitaja kodulehe majutuse valikul. See määr näitab, kui palju on veebileht x ajavahemikus külastajate jaoks kättesaadav.

Näiteks 365 päevase perioodi puhul on 99,99% ja 99,95% vahe ca 3,5 tundi! Kui tegemist on e-poega, siis jääb vaid oletada mitu müüki seetõttu kaduma võis minna. Samuti on pikk downtime periood halb kodulehe SEO-le

Olgu öeldud, et 100%-st kättesaadavust ei suuda pidevalt näidata tegelikult mitte ükski veebimajutaja Eestis ega välismaal, sest katkestusi võib esineda ka mujal, mis ei kuulu teenusepakkujate haldusalasse. Seega võib üldistatult väita, et hea uptime aastase perioodi puhul on >99,99%

Veebilehe avanemiskiirus ehk load time

Veebilehe avanemiskiirus võib olla väga suhteline. On vaks vahet, kas seda mõõdetakse time to first byte meetodil või kodulehe täieliku avanemiseni külastaja brauseris. Samuti loeb testimise asukoht, sest serverite pikkadel vahemaadel on otsene mõju avanemiskiirusele.

Veebilehe kiiruse mõõtmine

Meie kasutasime antud testis meetodit, mis mõõdab veebilehe kiirust täieliku avanemiseni. Ühtlasi on tegemist keskmise kiirusega ehk testimise asukohtadeks on 8 Euroopa suurlinna (lähimad testimispunktid Eestile on Stockholm ja Amsterdam) ja selle põhjal on arvutatud keskmine avanemiskiirus.

Samuti tagasime, et kõik demolehed 7 erineva veebimajutaja juures oleksid mahult identsed. Toome välja tulemused:

kiirustesti tulemused

Kokkuvõtteks

Nagu käesolevast uurimustööst selgus, siis kõrgeim kuutasu ei garanteeri kõige kiiremat kodulehe majutust.

Samuti tuleb tõdeda, et ideaalis peaks säärane test kestma tegelikult vähemalt 6 kuud, et tulemusi ei mõjutaks plaanitud hooldustööd või lihtsalt ebaõnn (halb kuu).

Muuhulgas sai eraldi kontrollitud, et ükski “võistleja” ehk teenusepakkuja pakett ei sisaldaks nö. “dopingut”  nagu näiteks CDN teenust.

* CDN ehk content delivery network annab avanemiskiiruse osas suure eelise, kui asi puudutab kaugeid välismaa külastajaid. Nimelt Pingdomi testimispunktid asuvad just Euroopa suurlinnades ehk serverite kaugus on üpriski suur Tallinnast.

Loodetavasti leidsid omale usaldusväärse ja taskukohase veebimajutuse. Jõudu kodulehe tegemisel!

Autorist lähemalt:

Kes on autor?

Marika on Wixter.ee asutaja, kirgilik veebidisainer ning turundushuviline, kes ammutab inspiratsiooni looduses sportides. Ta on kindlal veendumusel, et kodulehe tegemine on ca 10 a. pärast täiesti elementaarne oskus iga inimese jaoks.

Võta ühendust!
Värsked postitused:

Wixter.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt