KIIRUSTEST: milline veebimajutus on Eesti parim?

Share on facebook
Jaga
Share on twitter
Säutsu
Share on email
Saada

Sinu koduleht on aeglane või veel hullem – lausa pidevalt maas? Säärased probleemid on suure tõenäosusega tingitud “lonkavast” veebimajutusest, sest iga veebilehe “tervis” hakkab pihta teenusepakkuja enda võimekusest.

Halb veebimajutus
Ebakvaliteetse teenusepakkuja või sobimatu paketi tõttu võib veebileht ühel hetkel lihtsalt “maas” olla.

Seega sina, kes sa parasjagu teenusepakkujat valid, palun ära tee läbimõtlemata otsust, mis tugineb ainult hinnal. Võta üks hetk ja vaata, mis ettevõte pakub meiepoolt läbiviidud töökindlus- ja kiirustesti põhjal parimat majutusteenust aastal 2021! Rõhutame, et antud testi tulemused on Wixter.ee subjektiivne hinnang.

Parim kodulehe majutus 2021

Monitoorisime tuntumaid Eesti teenusepakkujaid ning nii selguski, milline veebimajutus on isetegijale nii tehnilises, kui ka rahalises mõttes parim valik! Siin on tulemused:

 EttevõteKuutasuKlienditugiTöökindlusKiirusHinne
1Veebimajutus5.21€10/1099,99%348ms★★★★★
2Zone5.55€10/10100%503ms★★★★★
3Virtuaal4.99€9/1099,99%518ms★★★★
4Wavecom5.00€9/1099,85%677ms★★★★
5Beehosting4.45€7/1099,95%679ms★★★
6Radicenter5.55€8/1099,95%834ms★★★
7Alfanet2.50€7/1099,02%1.02s★★
Andmed seisuga: veebruar, 2021

PS! Test kõrvutab teenusepakkujate standard pakette ehk jagatud servereid! Tulenevalt ettevõtete strateegiast võivad tulemused muutuda, kui kasutatakse tasulisi lisasi või kallemaid pakette!

Kuidas ja millega mõõtsime?

Nimelt otsisime välja 10 (rohkem neid tegelikult Eestis polegi) veebimajutusettevõtet ning moodustasime pingerea kolme tehnilise ja ühe subjektiivse näitaja alusel.

Nendeks näitajateks on:

  • Veebilehe töökindluse määr ehk uptime
  • Veebiehe üleslaadmise kiirus ehk load time
  • Hinnastamine ehk kuutasu aastases paketis
  • Klienditoe abivalmidus  ja reageerimisaeg

Töökindluse määra ja veebilehe üleslaadimise kiiruse mõõtmiseks kasutasime spetsiaalset Pingdomi tööriista, mis jälgis 24/7 100% identset pimesi registreeritud 7 erinevat demolehte ajavahemikul 3. -27. veebruar 2021.

TOP 7 veebimajutajat Eestis

1. Veebimajutus – algajasõbralik ja võimas!

Veebimajutus Elkdata

Demolehe kiirus: 348ms
Töökindlus: >99,99%
Kuutasu: 5.21€ esimesed 3 kuud on tasuta! 
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Parim valik!

Veebimajutus on üks tuntuim ja usaldusväärseim teenusepakkuja Eesti turul. Kogemusi 20 aastat!  Veebimajutus platseerub 1. kohale eelkõige parima hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. Ühtlasi rõhutakse algajasõbralikkusele ja klienitugi on 5+ ehk kiire ja abivalmis. Kolme kuulise soodustuse annab promokood: WIXTER

Külasta: veebimajutus.ee

Vaata Veebimajutuse testi tulemusi

Õpetus: WordPressi paigaldamine Veebimajutuses

2. Zone – alati usaldusväärne valik!

Zone veebimajutus

Demolehe kiirus: 503ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 5.55€
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Jah, soovitame!

Eesti mõistes ilmselt kõige kuulsam teenusepakkuja, kellel on ka kõige rohkem kliente. Tegutseb turul aastast 1999. Klienditugi on kiire ja professionaalne. Zone on kahtlemata hea ja kindel valik. Platseerub siiski 2. kohale, sest kuutasu on Veebimajutusest kallim ja iseteenindus pole meie silmis nii lihtne ja algajasõbralik!

Külasta: zone.ee

Vaata Zone’i testi tulemusi

3. Virtuaal – mõistlik valik!

Virtuaal kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 518ms
Töökindlus: 99,99%
Kuutasu: 4.99€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Jah, soovitame!

Core Solutioni kasuks räägib tõeliselt soodne kuutasu ja töökindel server, kuid kogu ilusa rikub ära nende aegunud veebileht. Lehe jaluses oleva info kohaselt jääb mulje, et nende kodulehte uuendati viimati 2017. aastal. Tekib küsimus, et kui ettevõtte ei saa oma veebilehega hakkama, kas siis klientide veebilehtedesse suhtutakse samamoodi?

Külasta: virtuaal.com

Vaata Core Solutionsi testi tulemusi

4. Wavecom – turvaline teenusepakkuja!

Wavecom kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 677ms
Töökindlus: 99,85%
Kuutasu: 5.00€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Pigem soovitame!

Ettevõtte põhirõhk on ärisüsteemide ja serverite majutusel, kuid kõrvalteenusena pakutakse ka veebimajutust. Sellest hoolimata on Wavecomi teenusekvaliteet võrdväärne Veebimajutuse ja Zonega. Kõik toimib laitmatult ja meeskond igati usaldusväärvne. Platseerub 4. kohale, sest nende peamine sihtgrupp pole lihtne eraklient, kes teeb oma esimesi samme veebiarendusmaailmas.

Külasta: wavecom.ee

Vaata Wavecomi testi tulemusi

5. Beehosting – soodne alternatiiv!

Beehosting kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 679ms
Töökindlus: 99,95%
Kuutasu: 4.45€
Klienditugi: 7/10 (livechat + telefon)

Pigem soovitame!

Beehosting näib olevat teinud kiiruse ja töökindluse osas aastatega korraliku arengu ja neid saab soovitada. Kokkuvõttes hinnad on soodsad ja teenus toimib, aga ettevaatlikuks teevad mõned paariaasta tagused häivtavad hinnagud, mis on Googlest leitavad ja mõjuvad justkui punase rätikuna.

Vaata Beehostingu testi tulemusi

6. Radicenter – kirik keset küla!

Radicenter kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 834ms
Töökindlus: 99,95% 
Kuutasu: 5.55€
Klienditugi: 8/10 (livechat + telefon)

Pigem ei soovita!

Radicenter on veebimajutusäris vana kala. Nad alustasid samuti juba 1999. aastal lihtsama veebimajutuse pakkumisega. Tänaseks keskendutakse peamiselt äriklientidele. Kiiruse mõttes pigem aeglased. Meid häiris ka, et livechat oli esmaspäeva keskpäeval offline. Platseerub 6. kohale, sest lisaks eelmainitule on nende veeb meie silmis ka nö out of date ja see kõik ei õigusta Zone’ga sama suurt kuutasu.

* Teostavad plaanilisi hooldustöid ainult pühapäeviti ajavahemikus 2:00 – 4:00, millest kliendid on teadlikud!

Külasta: radicenter.ee

Vaata Radicenteri testi tulemusi

7. Alfanet – kõige aeglasem teenusepakkuja!

Gonetwork veebimajutus

Demolehe kiirus: 1.02s
Töökindlus: 99,02%
Kuutasu: 2.50€
Klienditugi: 7/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Alfaneti veebileht on pealtnäha soliidne ja modernne, kuid kahjuks on nende veebimajutus konkurentsitult kõige aeglasem. Samuti on teenuse töökindlus katastroofiline ehk meie demoleht oli veebruarikuus maas tervelt 5h ja 46min. Muidugi ei saa välistada, et tegemist oli lihtsalt halva kuuga või toimusid plaanilised hooldustööd, kuid kahjuks tuleb tunnistada et testis põruti suurelt.

Mis on jagatud veebimajutus?

Jagatud veebimajutus/server on veebimajutajate levinud teenus, kus üks füüsiline server majutab mitmeid kliente (veebilehti) korraga. Sh igale kliendile on eraldatud fikseeritud suurus mälumahtu ning kliendid saavad erinevate tasuliste lisadega seda täiustada.

Jagatud veebimajutus
Piltlikult öeldes majutatakse jagatud veebimajutuse puhul kõik veebilehed samasse serverisse.

Säärane kolhoos meetod võimaldab klientidele pakkuda väga taskukohast teenuse lõpphinda, kuid lõivu tuleb maksta kiiruse arvelt, sest mida rohkem kliente ühes serveris on, seda rohkem mõjutab nende tegevus teisi!

Jagatud veebimajutus pole kindlasti halb praktika. Usun, et pisike lõiv kiiruse arvelt jääb tavakliendile täiesti märkamatuks. Kes lepib ainult nö parimaga, siis neil soovitan vaadata pilve- või privaatserverite poole.

Töökindluse määr ehk uptime

Serveri töökindlus ehk uptime on üks oluliseim näitaja kodulehe majutuse valikul. See  määr näitab, kui palju on veebileht x ajavahemikus külastajate jaoks kättesaadav.

Näiteks 365 päevase perioodi puhul on 99,99% ja 99,95% vahe ca 3,5 tundi! Kui tegemist on e-poega, siis jääb vaid oletada mitu müüki seetõttu kaduma võis minna. Samuti on pikk downtime periood halb kodulehe SEO-le

Olgu öeldud, et 100%-st kättesaadavust ei suuda pidevalt näidata tegelikult mitte ükski veebimajutaja Eestis ega välismaal, sest katkestusi võib esineda ka mujal, mis ei kuulu teenusepakkujate haldusalasse. Seega võib üldistatult väita, et hea uptime aastase perioodi puhul on >99,9%

Veebilehe avanemiskiirus ehk load time

Veebilehe avanemiskiirus võib olla väga suhteline. On vaks vahet, kas seda mõõdetakse time to first byte meetodil või kodulehe täieliku avanemiseni külastaja brauseris. Samuti loeb testimise asukoht, sest serverite pikkadel vahemaadel on otsene mõju avanemiskiirusele.

Veebilehe kiiruse mõõtmine

Meie kasutasime antud testis meetodit, mis mõõdab veebilehe kiirust täieliku avanemiseni. Ühtlasi on tegemist keskmise kiirusega ehk testimise asukohtadeks on 8 Euroopa suurlinna (lähimad testimispunktid Eestile on Stockholm ja Amsterdam) ja selle põhjal on arvutatud keskmine avanemiskiirus.

Kokkuvõtteks

Nagu käesolevast uurimustööst selgus, siis krõbe hind ja tuntud kaubamärk ei garanteeri alati kvaliteetset teenust.

Samuti tuleb tõdeda, et ideaalis peaks säärane test kestma tegelikult vähemalt 6 kuud, et tulemusi ei mõjutaks plaanitud hooldustööd või lihtsalt ebaõnn (halb kuu).

Muuhulgas sai eraldi kontrollitud, et ükski “võistleja” ehk teenusepakkuja pakett ei sisaldaks nö. “dopingut”  nagu näiteks CDN teenust.

* CDN ehk content delivery network annab avanemiskiiruse osas suure eelise, kui asi puudutab kaugeid välismaa külastajaid. Nimelt Pingdomi testimispunktid asuvad just Euroopa suurlinnades ehk serverite kaugus on üpriski suur Tallinnast.

Loodetavasti leidsid omale usaldusväärse ja taskukohase veebimajutuse. Jõudu kodulehe tegemisel!

Autorist lähemalt:
Imre Saar

Imre Saar

Imre on wixter.ee asutaja, kirgilik veebidisainer ja turundushuviline. Õppinud veebitehnoloogia erialal Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoris. Ammutab uusi ideid ja inspiratsiooni looduses viibides ja sportides. Kes pole kohtunud temaga veebiavarustes, see on kindlasti näinud teda Tallinna terviseradadel järjekordseks maratoniks valmistumas.

Wixter.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt