KIIRUSTEST: milline veebimajutus on Eesti parim?

Share on facebook
Jaga
Share on twitter
Säutsu
Share on email
Saada

Sinu koduleht on aeglane või veel hullem – lausa pidevalt maas? Säärased probleemid on suure tõenäosusega tingitud “lonkavast” veebimajutusest, sest iga veebilehe “tervis” hakkab pihta teenusepakkuja enda võimekusest.

Halb veebimajutus
Ebakvaliteetse teenusepakkuja või sobimatu paketi tõttu võib veebileht ühel hetkel lihtsalt “maas” olla.

Seega sina, kes sa parasjagu teenusepakkujat valid, palun ära tee läbimõtlemata otsust, mis tugineb ainult hinnal. Võta üks hetk ja vaata, mis ettevõte pakub meiepoolt läbiviidud töökindlus- ja kiirustesti põhjal parimat majutusteenust aastal 2020! Rõhutame, et Antud testi tulemused on Wixter.ee subjektiivne hinnang.

Parim kodulehe majutus 2020

Monitoorisime kõiki Eesti teenusepakkujaid ning nii selguski, milline veebimajutus on isetegijale nii tehnilises, kui ka rahalises mõttes parim valik! Siin on tulemused:

 EttevõteKuutasuKlienditugiTöökindlusKiirusHinne
1Veebimajutus5.21€10/10100%477ms★★★★★
2Zone5.55€10/1099,99%343ms★★★★★
3Wavecom5.00€9/1099,98%408ms★★★★
4Radicenter4.58€8/1099,89%336ms★★★★
5Core Solutions2.50€7/10100%728ms★★★
6Telia6.33€5/1098,79%348ms★★★
7Hostinger5.45€6/1099,02%861ms★★
8Beehosting2.45€7/1099,95%1,32s
9Gonetwork6.00€2/10--
Andmed seisuga: veebruar, 2019

PS! Test kõrvutab teenusepakkujate standard pakette ehk jagatud servereid! Tulenevalt ettevõtete strateegiast võivad tulemused muutuda, kui kasutatakse tasulisi lisasi või kallemaid pakette!

Kuidas ja millega mõõtsime?

Nimelt otsisime välja 10 (rohkem neid tegelikult Eestis polegi) veebimajutusettevõtet ning moodustasime pingerea kolme tehnilise ja ühe subjektiivse näitaja alusel.

Nendeks näitajateks on:

  • Veebilehe töökindluse määr ehk uptime
  • Veebiehe üleslaadmise kiirus ehk load time
  • Hinnastamine ehk kuutasu aastases paketis
  • Klienditoe abivalmidus  ja reageerimisaeg

Töökindluse määra ja veebilehe üleslaadimise kiiruse mõõtmiseks kasutasime spetsiaalset Pingdomi tööriista, mis jälgis 24/7 kümmet 100% identset pimesi registreeritud demolehte ajavahemikus 4. -17. veebruar 2019.

TOP 10 veebimajutajat Eestis

1. Veebimajutus – algajasõbralik ja võimas!

Veebimajutus Elkdata

Demolehe kiirus: 477ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 5.21€ esimesed 3 kuud on tasuta! 
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Parim valik!

Veebimajutus on üks tuntuim ja usaldusväärseim teenusepakkuja Eesti turul. Kogemusi 20 aastat!  Veebimajutus platseerub 1. kohale eelkõige parima hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. Ühtlasi rõhutakse algajasõbralikkusele ja klienitugi on 5+ ehk kiire ja abivalmis. Kolme kuulise soodustuse annab promokood: WIXTER

Külasta: veebimajutus.ee

Vaata Veebimajutuse testi tulemusi

Õpetus: WordPressi paigaldamine Veebimajutuses

2. Zone – alati usaldusväärne valik!

Zone veebimajutus

Demolehe kiirus: 343ms
Töökindlus: 99,99%
Kuutasu: 5.55€
Klienditugi: 10/10 (livechat + telefon)

Jah, soovitame!

Eesti mõistes ilmselt kõige kuulsam teenusepakkuja, kellel on ka kõige rohkem kliente. Tegutseb turul aastast 1999. Klienditugi on kiire ja professionaalne. Zone on kahtlemata hea ja kindel valik. Platseerub siiski 2. kohale, sest kuutasu on Veebimajutusest kallim ja iseteenindus pole minu silmis nii selge ja arusaadav!

Külasta: zone.ee

Vaata Zone’i testi tulemusi

3. Wavecom – suurim üllataja!

Wavecom kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 408ms
Töökindlus: 99,98%
Kuutasu: 5.00€
Klienditugi: 9/10 (e-post + telefon)

Jah, soovitame!

Ettevõtte põhirõhk on ärisüsteemide ja serverite majutusel, kuid kõrvalteenusena pakutakse ka veebimajutust. Sellest hoolimata on Wavecomi teenusekvaliteet võrdväärne Veebimajutuse ja Zonega. Kõik toimib laitmatult ja meeskond igati usaldusväärvne. Platseerub 4. kohale, sest nende peamine sihtgrupp pole lihtne eraklient, kes teeb oma esimesi samme veebiarendusmaailmas.

Külasta: wavecom.ee

Vaata Wavecomi testi tulemusi

4. Radicenter – kirik keset küla!

Radicenter kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 336ms
Töökindlus: 99,89% 
Kuutasu: 4.58€
Klienditugi: 8/10 (livechat + telefon)

Pigem soovitame!

Radicenter on veebimajutusäris vana kala. Nad alustasid samuti juba 1999. aastal lihtsama veebimajutuse pakkumisega. Tänaseks keskendutakse peamiselt äriklientidele. Veidi üllatuslikult on Radicenteri jagatud server kõige kiirem, kuid töökindluses jäädakse parimatele veidi alla. Mind isiklikult häiris, et livechat oli esmaspäeva keskpäeval offline. Platseerub 5. kohale, sest lisaks eelmainitule on nende veeb minu silmis ka nö out of date.

* Teostavad plaanilisi hooldustöid ainult pühapäeviti ajavahemikus 2:00 – 4:00, millest kliendid on teadlikud!

Külasta: radicenter.ee

Vaata Radicenteri testi tulemusi

5. Core Solutions – säästu veebimajutus!

Core-Solution kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 728ms
Töökindlus: 100%
Kuutasu: 2.50€
Klienditugi: 7/10 (e-post + telefon)

Pigem ei soovita!

Core Solutioni kasuks räägib tõeliselt soodne kuutasu ja töökindel server, kuid kogu ilusa rikub ära nende aegunud veebileht. Lehe jaluses oleva info kohaselt jääb mulje, et nende kodulehte uuendati viimati 2017. aastal. Tekib küsimus, et kui ettevõtte ei saa oma veebilehega hakkama, kas siis klientide veebilehtedesse suhtutakse samamoodi?

Külasta: core.eu

Vaata Core Solutionsi testi tulemusi

6. Telia – kõrged hinnad, palju bürokraatiat!

Telia veebimajutus

Demolehe kiirus: 348ms
Töökindlus: 98,79%
Kuutasu: 6.33€
Klienditugi: 5/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Telia on suurkorporatsioon, kelle rõhuasetus on ilmselgelt telekommunikatsioonil ja digi TV-l. Nende veebimajutuse jagatud serveri töökindlus on pehmelt öeldes katastroof ning klienditugi bürokraatia tõttu üliaeglane (pidev edasisuunamine). Telia suhtes olen kriitikat kuulnud ka varemgi. Nagu näete siis numbrid ei valeta!

Vaata Telia testi tulemusi

7. Hostinger – leedukad Eesti turul!

Hostinger veebimajutus

Demolehe kiirus: 861ms
Töökindlus: 99,02%
Kuutasu: 5.45€
Klienditugi: 6/10 (e-post)

Ei soovita!

Hostinger on Leedu päritolu, kuid selgelt Euroopa suurim kodulehe majutaja. Minu silmis suurim lati alt mineja arvestades selle ettevõtte mastaapi. Demolehe kiirus oli suhteliselt aeglane ja suudeti tekitada tervelt 24 lühikatkestust serveri töös. Seda on 14 päeva kohta üli palju! Hostinger paistab silma ka trikitamisega ehk kunstlikult näidatakse teenust üliodavana ja tekitatakse tunne, et suur allahindlus saab kohe-kohe läbi – see on vale!

Vaata Hostingeri testi tulemusi

8. Beehosting – aeglane nagu tigu!

Beehosting kodulehe majutus

Demolehe kiirus: 1,32s
Töökindlus: 99,95%
Kuutasu: 2.45€
Klienditugi: 7/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Beehostingu veebileht on pealtnäha soliidne ja modernne, kuid kahjuks on nende veebimajutus konkurentsitult kõige aeglasem. Muidugi ei saa välistada, et tegemist oli lihtsalt halva kuuga. Kokkuvõttes hinnad on soodsad ja teenus toimib, aga ettevaatlikuks teevad mõned paariaasta tagused häivtavad hinnagud, mis on Googlest leitavad ja mõjuvad justkui punase rätikuna.

Vaata Beehostingu testi tulemusi

9. Gonetwork – reisifirma veebimajutuse äris?

Gonetwork veebimajutus

Demolehe kiirus: –
Töökindlus: –
Kuutasu: 6.00€
Klienditugi: 2/10 (livechat + telefon)

Ei soovita!

Gonetworkiga jäi test tegemata, sest antud ettevõttel puudub iseteenindus. Jah, kasutajakontot ise luua ei saagi. Kasutajaks registreerimiseks paluti isikuandmeid Facebooki vestlusaknas, mis minu jaoks oli ülimalt ebaprofessionaalne. Inimene vestlusaknas väitis, et äriklientidel polegi vaja isiklikku kasutajakontot! Tundub, et tegeletakse täiesti tundmatus valdkonnas ja inimesed on ebapädevad. Kummaline!

Mis on jagatud veebimajutus?

Jagatud veebimajutus/server on veebimajutajate levinud teenus, kus üks füüsiline server majutab mitmeid kliente (veebilehti) korraga. Sh igale kliendile on eraldatud fikseeritud suurus mälumahtu ning kliendid saavad erinevate tasuliste lisadega seda täiustada.

Jagatud veebimajutus
Piltlikult öeldes majutatakse jagatud veebimajutuse puhul kõik veebilehed samasse serverisse.

Säärane kolhoos meetod võimaldab klientidele pakkuda väga taskukohast teenuse lõpphinda, kuid lõivu tuleb maksta kiiruse arvelt, sest mida rohkem kliente ühes serveris on, seda rohkem mõjutab nende tegevus teisi!

Jagatud veebimajutus pole kindlasti halb praktika. Usun, et pisike lõiv kiiruse arvelt jääb tavakliendile täiesti märkamatuks. Kes lepib ainult nö parimaga, siis neil soovitan vaadata pilve- või privaatserverite poole.

Töökindluse määr ehk uptime

Serveri töökindlus ehk uptime on üks oluliseim näitaja kodulehe majutuse valikul. See  määr näitab, kui palju on veebileht x ajavahemikus külastajate jaoks kättesaadav.

Näiteks 365 päevase perioodi puhul on 99,99% ja 99,95% vahe ca 3,5 tundi! Kui tegemist on e-poega, siis jääb vaid oletada mitu müüki seetõttu kaduma võis minna. Samuti on pikk downtime periood halb kodulehe SEO-le

Olgu öeldud, et 100%-st kättesaadavust ei suuda pidevalt näidata tegelikult mitte ükski veebimajutaja Eestis ega välismaal, sest katkestusi võib esineda ka mujal, mis ei kuulu teenusepakkujate haldusalasse. Seega võib üldistatult väita, et hea uptime aastase perioodi puhul on >99,9%

Veebilehe avanemiskiirus ehk load time

Veebilehe avanemiskiirus võib olla väga suhteline. On vaks vahet, kas seda mõõdetakse time to first byte meetodil või kodulehe täieliku avanemiseni külastaja brauseris. Samuti loeb testimise asukoht, sest serverite pikkadel vahemaadel on otsene mõju avanemiskiirusele.

Veebilehe kiiruse mõõtmine

Meie kasutasime antud testis meetodit, mis mõõdab veebilehe kiirust täieliku avanemiseni. Ühtlasi on tegemist keskmise kiirusega ehk testimise asukohtadeks on 8 Euroopa suurlinna (lähimad testimispunktid Eestile on Stockholm ja Amsterdam) ja selle põhjal on arvutatud keskmine avanemiskiirus.

Kokkuvõtteks

Nagu käesolevast uurimustööst selgus, siis krõbe hind ja tuntud kaubamärk ei garanteeri alati kvaliteetset teenust.

Samuti tuleb tõdeda, et ideaalis peaks säärane test kestma tegelikult vähemalt 6 kuud, et tulemusi ei mõjutaks plaanitud hooldustööd või lihtsalt ebaõnn (halb kuu).

Muuhulgas sai eraldi kontrollitud, et ükski “võistleja” ehk teenusepakkuja pakett ei sisaldaks nö. “dopingut”  nagu näiteks CDN teenust.

* CDN ehk content delivery network annab avanemiskiiruse osas suure eelise, kui asi puudutab kaugeid välismaa külastajaid. Nimelt Pingdomi testimispunktid asuvad just Euroopa suurlinnades ehk serverite kaugus on üpriski suur Tallinnast.

Loodetavasti leidsid omale usaldusväärse ja taskukohase veebimajutuse. Jõudu kodulehe tegemisel!

Autorist lähemalt:
Imre Saar

Imre Saar

Imre on wixter.ee asutaja, kirgilik veebidisainer ja turundushuviline. Õppinud veebitehnoloogia erialal Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoris. Ammutab uusi ideid ja inspiratsiooni looduses viibides ja sportides. Kes pole kohtunud temaga veebiavarustes, see on kindlasti näinud teda Tallinna terviseradadel järjekordseks maratoniks valmistumas.

Wixter.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt