E-poe tegemine Voog platvormil

Samm-sammult õpetus algajatele!


11 min lugemist

Autor: Imre Saar (veebiarendaja) | Uuendatud: 23. juuli, 2019


Kui läheb e-poe tegemiseks, siis on mõistagi õigustatud küsimus, mis sisuhaldussüsteemi selleks kasutada? See e-poe tegemise õpetus tutvustab sulle samm-sammult Eestis populaarset platvormi – Voog veebiehitustööriista! Vaata, kuidas panna Vooga ca 50 tootega veebipood püsti kõigest ühe päevaga!

Siin on sulle uudistamiseks kaks kodumaist veebipoe näidet, mis on loodud just Voo baasil…


Voog veebiehitustööriista ülevaade


 Täisautomaatne laosüsteem
Professionaalne Voo laohaldus lubab mugavalt hallata sinu e-poe tehinguid ning väljastab kliendile automaatse PDF arve/kviitungi. Ühtlasi ei luba süsteem broneerida/osta rohkem tooteid, kui neid reaalselt olemas on!

 Toetab Eesti makse- ja tarneviise
Voos on lihtne siduda oma e-pood kohalike makse- ja tarnevõimalustega (Swedbank, SEB, Ominva, Itella jms.). Lisaks saavad sinu tulevased kliendid kauba eest tasuda klassikalise arve, krediitkaardi või PayPali teel!

Tootevariatsioonide kasutamine
Sõltuvalt tooteliigist võib-olla hädavajalik kasutada tootevariatsoone. Erinevate suuruste ja värvide mugav valik võimaldab tooteid efektiivsemalt müüa ja teeb e-poe kasutajasõbralikumaks!

Sooduskupongipõhiste kampaaniate loomine
E-äris on inimesed harjunud saama kaupu hea hinnaga. Ka Voo poe omanikud saavad sooduskampaaniate tarbeks luua klientidele eksklusiivseid sooduskuponge!

Eesti keelne tehniline klienditugi
Jah, Voog on loodud eestlaste poolt! Voo klienditugi töötab tööpäevadel nii live-chat vormis, kui ka telefoni teel. Samuti leidub palju põhjalikke videojuhendeid ja muud õpetliku materjali!Voog e-poode:
300+


Kuutasu:
13,00€


Prooviversioon:
30 päeva


Minu hinnang:

Voost rohkem teada saamiseks loe minu põhjaliku arvustust: Voog koduleht, kas väärt katsemist?1. samm – e-poe tegemine

Vali sobiv kujundusmall!

  1. Ava: voog.com ning kliki ➜ “ALUSTA SIIT”
  2. Seejärel vali meelepärane kujundus, mis on mõeldud poe ehitamiseks!

E-poe tegemine Vooga

Vali e-poe rakendust toetav kujundusmall

3. Registreeri 100% tasuta kasutajakonto! Kõigile Vooga liitujatele kehtib 30 päevane prooviperiood. Sisuliselt saad sa veebipoe ehitust omal käel kohe tasuta testima asuda ja vältida “põrsas kotis” ostmist!

4. Iga kujundusmalliga tuleb kaasa näidissisu, mis teeb e-poe ehituse lihtsaks. Laias laastus sinu ülesandeks on asendada näidissisu, seadistada maksemeetodid ning sinu e-pood ongi äri tegemiseks valmis!

Kasulik teada:

  1. Kujundusmalli saab hiljem piiramatult vahetada! St juba olemasolev sisu ja seadistused ei lähe kujunduse vahetamisega kaduma!
  2. Pärast 30 päevase prooviperioodi lõppu ei järgne mingeid kohustusi! Konto pole siduv ühelgi viisil ja krediitkaardi andmeid sinult ei küsita!
  3. Proovikonto e-poe rakendus lubab riputada üles maksimaalselt 3 toodet. Voo veebipoe täisfunktsioonide kasutamiseks mine üle tasulisele Plus või Premium paketile (al. 10€/kuu)!

Samm 2.

Seadista oma e-pood!

  1. Kliki alumisel kontrollribal: SEADED ➜ POE SEADED

E-poe tegemine Vooga

Poe seadete avamine

2. Täida kohustuslikud ehk tärniga märgitud väljad!

Voog e-poe seadistamine(2)

Ülejäänud tähtsad seaded (tarne- ja makseviisid) on mõistlik jätta pärastiseks. Enne kui liitud Maksekeskusega soovitan sul eelnevalt omajaoks selgeks teha kas Vooga e-poe tegemine on üldse sinu ootusi ja soove rahuldav.


Samm 3.

Loo veebipoe struktuur!

Enne toodete lisamist on mõistlik ehitada valmis veebipoe struktuur. See tähendab, et iga toote jaoks on vaja luua uus leht ja ühtlasi määrata sellele vastav roll ehk mall. Kindlasti soovid luua ka erinevad kategooriad? Samuti tuleb luua eraldi leht, mis on nö. tootekataloog ehk product list. Alustamegi kataloog-lehe loomisega!

1. Tootekataloogi loomiseks kliki peamenüü kõrval olevat nuppu “LISA”

Uue sisulehe lisamine - Voog

2. Lisa tootelehele pealkirjaks näiteks: “Pood” ja malliks vali: “PRODUCT LIST”!

E-poe käivitamine

Kindlasti anna käsklus, et see leht on nähtav menüüs! Vaata näitena ka minu demopoe product list page’i

Nüüd on sul loodud spetsiaalne leht, kuhu saab hakata tooteid lisama. Aga enne veel kui alustame toodete lisamisega soovitan sul rahulikult mõelda, kas lehel nimega Pood peaks ilmuma kohe ridamisi müügis olev kaup või soovid enne kuvada alajaotust?

Toon lihtsa näite: MEHED ja NAISED

Kategooriate tegemine

Kui sinu e-poodi tuleb kümneid erinevaid tooteid, on kindlasti mõistlik lahterdada tooted kategooriatesse.

Uue kategooria tegemiseks loo “Pood” lehele uus alamleht, mille mall on taaskord Product list!

Kliki: “LISA ALAMLEHT”

Toodete lisamine Voogiga(2)

Sisuliselt on tegu eelmise ptotsessi kordmamisega. Vahe on selles, et nüüd lood lihtsalt lehele nimega Pood alamlehti. Kui sinu poodi tuleb palju kategooriaid, siis segaduse vältimiseks soovitan vaadata veebilehe struktuurset plaani!

Kliki: “Sisu” ➜ “Struktuur”

Voog e-poe struktuur

Struktuurses plaanis on väga lihtne hiirega lohistades nihutada toode x näiteks ühest kategooriast teise või lihtsalt vahetada järjekorda. Tähtis on, et lehed saaksid paigutatud korrektselt üksteise alla!

Veebipoe struktuur


Samm 4.

Lisa poodi tooteid!

Toodete lisamiseks liigu kategooria lehele ja vajuta taaskord nupule: “LISA ALAMLEHT”

Selleks tuleb sul korrata juba tuttavat protsessi, kuid selle erinevusega, et lehe malliks on seekord määratud “PRODUCT”

Uue toote lisamine e-poes

Avaneb tootelehe mall, mille täitmine sisuga on nauditavalt lihtne. Lehe disainimiseks lohista alumiselt tööriistaribalt meelepäraseid elemente.

  1. Lisa tootele põhipilt
  2. … galerii
  3. … pealkiri
  4. … lisainformatsioon: hind, lühikirjeldus, materjalid, suuruste tabel vms.

E-poe tegemine (Voog)

Toote registreerimine laosüsteemi

Viimaseks ja ühtlasi kõige tähtsamaks sammuks on ostunupu lisamine tootelehele. Lohista ostunupp näiteks lühikirjelduse alla!

E-poe tegemine (2)

Muideks ostunupu lisamisega registreerid toote poe laosüsteemi. Määra tootele nimi, hind ja unikaalne tootekood!

E-poe tegemine (3)

Kasulik teada: Proovi- ja standardkonto omanikud saavad hetkel lisada kuni 3 toodet! Piirangutevaba e-poe tegemiseks on mõeldud Pluss või Premium pakett!


Samm 5.

Alusta müümist!

Tarneviiside seadistamine

Kliki: “SEADED” ➜ “POE SEADED” ➜ “TARNEVIISID”

Tarneviiside all mõeldakse paki kohaletoimetamise viisi. Too enda veebipoes kindlasti välja kõikide pakiautomaatide punktid!

Loe täpsemalt tarneviiside seadistamise juhendist!

Makseviiside seadistamine

Voos on vaikimis seadistatud PDF arve väljastamise maksemeetod, mille kasutamiseks sa ei pea sa tegema midagi muud kui lisama oma kodupanga andmed koos firma logoga.

Kliki: “SEADED” ➜ “POE SEADED”

PDF arve seadistamine

Teatud tasemest on aga vajalik üle minna pangalinkidele. Kasutades pangalinke suunatakse klient otse kodupanka, kus ülekande tegemisel on andmed mugavalt eeltäidetud ning makse ootab vaid kinnitamist.

NB! Pangalinkide lisamisel tuleb mängu kolmas osapool – Maksekeskus, mis tähendab sulle täiendavaid kulusi (2,5% + 0,30€ tehingutasu).

Soovitus: liitu Maksekeskusega alles siis, kui su veebileht on saavutanud veebiliikluse osas stabiilsuse! Seniks lepi klassikalise arve väljastamisega, mis on mõistagi tasuta!

Loe Maksekeskusest täpsemalt (hinnakiri, tingimused) makseviiside seadistamise juhendist. Seal tuleb juttu ka PayPaliga ühildamisest!

Müügitingimuste dokument (kohustuslik)

Tagamaks juriidiliselt korrekste ja eetilise e-äri on iga Eestis tegutseva e-poe omaniku kohustus küsida klientide käest ostu sooritamisel nõusolekut (märkeruudu abil) müügitingimustele. Lihtsustatult öelduna kaitseb see dokument nii sinu kliente, kui ka sinu e-poodi kõikvõimalike probleemide ilmnemisel.

Voo puhul on müügitingimustele nõusoleku küsimise tehniline pool juba mõistagi valmis.

Ava: SEADED ➜ POE SEADED ➜ MÜÜGITINGIMUSTE MÄRKERUUT (lülita sisse)

Mis puudutab selle dokumendi sisulist poolt, siis selleks soovitame läbi lugeda e-kaubandusliidu juhendi!

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtvalt läheb Vooga tehtud e-poodidel kenasti. Seda tõestavad ka üldised majandusnäitajad. Voo tegevjuhi Henn Runneli sõnul on Voogi e-poodide kogukäive ületanud 1.5 miljoni euro piiri ning mullusega kasvatasid poed enda läbimüüki 3 korda.

Voog e-poodide kasv

Vooga tehtud e-poodide käibe kasv ühes kuus

E-poe tegemine Vooga on kahtlemata väga kiire ja lihtne viis, kuid ilmselgelt pole tegu nii paindliku sisuhaldussüsteemiga nagu seda on näiteks WordPress. Seetõttu pole Voog suurte veebipoodide (tooteid 100+) tegemiseks kindlasti kõige parem valik, sest erisoovide teostamiseks on vaja veebiarendaja sekkumist.

Kes aga leiab, et Voo võimalustest jääb talle vajaka ja on valmis ajaliselt ja rahaliselt rohkem panustama, neil soovitan pilgu heita suure Shopify suunas!

Suures pildis on Voog igatahes äge!

Jõudu veebipoe tegemisel!

Alusta veebipoe ehitust Vooga (30 päeva tasuta prooviperiood)

Mis saab pärast 30 päeva? Mitte midagi, prooviversioon pole siduv!


Selle õpetuse koostas:
Avatar

Imre Saar

Imre on kirgilik veebidisainer ja turundushuviline, kes ammutab inspiratsiooni looduses sportides. Ta on kindlal veendumusel, et kodulehe tegemine on 10 a. pärast täiesti elementaarne oskus iga inimese jaoks. Küsimuste korral kirjuta mulle!


Jagamine Facebookis on endiselt moes!

Kui see veebiõpetus inspireeris sind e-poodi ise tegema ja sa said sellega hakkama, siis palun jaga seda õpetust oma tuttavatega! 

Tänud ette!