Kodulehe koolitustel käsitletakse erinevaid teemasid, kodulehe arendamisest kujunduse ja sisuloomeni. Mõned näited teemadest:
- Domeeni ja veebimajutuse seadistamine
- Sisuhaldussüsteemi seadistamine
- Kodulehe disain ning teemade valik ja kohandamine vastavalt brändile
- Sisu loomine ja haldamine (tekstid, pildid ja videod)
- E-poe loomine ja haldamine
- SEO ehk otsingumootori optimeerimine ja kodulehe nähtavuse parandamine otsingumootorites
- UX ehk kasutajakogemus ja veebilehe kasutatavus
- Kodulehe turvalisus ja varundamine
- Analüütika ja jõudluse jälgimine, sh tööriistade, nagu Google Analytics, kasutamine kodulehe liikluse ja toimivuse jälgimiseks
- Erinevate pluginate ja tööriistade kasutamine, mis laiendavad kodulehe funktsionaalsust.
Kõik need teemad on olulised, et luua efektiivne koduleht ja jõuda rohkemate inimesteni. Teadmiste ja oskuste puudumisel loodud halb koduleht on aeglane, ebaloogilise struktuuriga ja visuaalselt segadust tekitav, mistõttu külastajad lahkuvad kiiresti.
Üldjuhul põhinevad kodulehe kursused WordPressi platvormil ning e-poe loomiseks kasutatakse kõige rohkem WooCommerce’i tarkvara.
Kodulehe koolituste KKK
Kodulehe koolitused võivad olla erineva mahu ja teemavalikuga, seega valiku tegemisel tasub läbi mõelda kõik võimalused, et leida praktiline ja väärtust loov kodulehe koolitus.
Kui palju maksavad kodulehe loomise koolitused?
WordPressi kodulehe loomise koolituste hinnad võivad olla väga erinevad, olenedes koolituse mahust ja põhjalikkusest, koolitaja taustast, individuaalse nõustamise võimalusest jm. Samas on olemas ka tasuta võimalusi WordPressi veebilehe tegemise õppimiseks.
Mille alusel valida kodulehe koolitus ja koolitaja?
Kodulehe koolituse valimisel tuleks sarnaselt muude koolitustega uurida koolitaja tausta ja kogemusi. Väga oluline on ka selgeks mõelda, mis suunas on soov õppida kodulehe loomist ja millised teemad peaksid koolitusel olema kaetud, sest koolituse fookused võivad olla erinevad. WordPressil on palju teemasid, funktsioone, pluginaid ja põhjasid, mistõttu on vaja mõista erinevaid nüansse, et WordPressi kasutamine oleks lihtne ja efektiivne. Näiteks tuleb õppida teema valimist ja kohandamist, pluginate kasutamist, SEO põhimõtteid, veebikujunduse põhialuseid ning turvalisuse tagamist. Need aspektid aitavad luua mitte ainult visuaalselt atraktiivseid, vaid ka funktsionaalseid ja kasutajasõbralikke lehti. Kas on soov saada üldised baasteadmised? Või on huvi selgeks õppida spetsiifilised oskused, nt Elementori kasutamine? Vastavalt oma ootusele ja vajadusele tuleks valida sobiv kodulehe koolitus.
Kodulehe või e-poe tegemise koolitus võiks olla võimalikult praktiline, et saaks kohe rakendada omandatud teadmisi. Väga oluline on ka võimalus saada vastuseid tekkivatele küsimustele. Uuri kodulehe koolituste ajakavasid ja formaate ning otsusta, kas eelistad veebikoolitust või kohapealset koolitust. Mõnikord võib koolitusega kaasneda lisahüvesid, nt WordPressi tööriistade litsentse vm. Kõiki neid võimalusi ja tingimusi arvestades on võimalik leida enda jaoks sobivaim kodulehe koolitus.
Kas ma saan koolituste abil endale töö leida?
Kodulehe koolitused tulevad kasuks mitmetel ametikohtadel, kus on vaja teada, kuidas teha kodulehte. Lisaks kodulehe tegijatele on need oskused kasulikud ka ametites, kus puututakse kokku digitaalsete sisuhalduse ja digiturunduse ülesannetega, nagu turundusspetsialistid, sotsiaalmeedia haldajad, graafilised disainerid, virtuaalassistendid jne. Seega on kodulehe koolitustel õpitud teadmised ja oskused kasuks ka töö leidmisel, kui teema huvitab ja oled innukas erialaste töövõimaluste otsimisel.
Kuidas leida tasuta kodulehe tegemise koolitusi?
Tasuta kodulehe tegemise koolituste ja juhiste leidmiseks võib proovida järgmisi võimalusi:
- Vaata läbi tasuta kodulehe õpetused, artiklid, raamatud, videokoolitused ja õpiampsud, mis on väga praktilised ja aitavad selgeks saada konkreetsed teemad. Näiteks Veebikooli lehel on väga paljud WordPressi kodulehe tegemise õpiampsud tasuta. Ülevaatlikke kodulehe loomise juhendeid võib leida ka Wixteri ja Veebimajutuse blogist. Olemas on ka õpikuid WordPressi kohta.
- Otsi tasuta kursusi platvormidelt nagu Coursera või Udemy.
- Uuri, kas Euroopa Sotsiaalfondist toetatavate tasuta koolituste hulgas on avatud registreerimisi kodulehe tegemise koolitustele.
- Otsi Youtube’i õpetusi ja videoid, mis käsitlevad WordPressi kodulehe loomist ning tasuta nõuandeid ja juhiseid.
- Otsi tarkvarade kasutamise õpetusi, nt WordPressi ja WooCommerce’i kasutusjuhendeid.
- Liitu Facebooki gruppide või foorumitega, kus inimesed jagavad teadmisi ja ressursse kodulehe loomise kohta, nt Facebooki grupp “WordPress Eesti”, “Veebid korda”, “Vabakutselised arendajad ja disainerid”.
Kas minna kursusele või palgata spetsialist?
Kui on soov ise õppida kodulehe tegemist ja haldamist, tasub kaaluda kursusel osalemist, mis annab väärtuslikke teadmisi ja oskuse luua ja hallata kodulehte omal käel. Nii on ka võimalik kulusid säästa ja teha tasuta koduleht WordPressiga. Kui aga on piiratud aeg, puudub huvi või on vaja professionaalset ja kiiret tulemust, võib olla mõistlikum palgata kodulehe tegija, kes tagab kvaliteetse ja funktsionaalse kodulehe valmimise. Valik sõltub su eelarvest, ajast ja soovist omandada uusi oskusi. Otsides turundusagentuuri, kodulehe tegijat või e-poe tegijat, võib leida väga heade kogemustega spetsiliste.
Kas osaleda koolitusel klassis, veebis või järele vaadata?
Kodulehe koolitused võivad toimuda koolitusruumis kohapeal või veebikeskkonnas järelevaatamise võimalusega. Kohapeal toimuvad kodulehe koolitused pakuvad vahetut suhtlust, aga veebikoolitused on paindlikud, võimaldades korduvalt materjale läbi vaadata, õppida omas tempos, sobival ajal ja sobivas kohas. Valiku tegemisel tasub kaaluda oma õpistiili, ajagraafikut ja eelistusi.
Kodulehe koolituste ülevaade Eestis
Kodulehe koolitustel võidakse käsitleda süvitsi spetsiifilisi teemasid või anda ülevaatlik üldine info kõigi teemade kohta, mis võivad kodulehe loomisel olla olulised.
Digiturunduse võimalused võtavad silme eest kirjuks?
Vajad abi digiturunduse või kodulehega? Veebikool pakub praktilisi koolitusi, et saaksid oma äri viia järgmisele tasemele.
Kodulehe tegemise koolitused
Lisaks põhjalikele kodulehe kursustele võib leida spetsiifilisi teemasid käsitlevaid koolitusi.
Domeeni registreerimine ja veebimajutus
Koolitustel, kus käsitletakse domeeni ja veebimajutuse teemat, õpetatakse, kuidas valida ja registreerida sobiv domeeninimi ning seadistada veebimajutus, mis on kodulehe loomise esimesed sammud. Domeeni registreerimise ja veebimajutuse valimise teemat käsitletakse kodulehe koolitustel, aga ka meie blogis on olemas ka ülevaatlik juhend koos sooduskoodiga (WIXTER), kuidas saada veebimajutus soodsamalt.
WordPressi koolitused
WordPressi koolitustel antakse juhiseid maailma populaarseima sisuhaldussüsteemi kasutamiseks, sealhulgas teema valik, lisandmoodulite installimine ja sisu haldamine. WordPressi koolitusi on erinevaid. Näiteks on võimalik osaleda Veebikooli põhjalikul kodulehe ja e-poe tegemise koolitusel. WordPressi kodulehe koolitusi korraldavad veel näiteks Vihmategija OÜ, Nordic Koolitus, Idee Turg jne. Korraldatakse ka väga praktilisi ja mahukaid koolitusi, mille eesmärk on, et koolituse lõpuks on valmis hästi toimiv koduleht. Näiteks Veebikool viib läbi 6 kuud kestva kodulehe tegemise õpiprogrammi. WordPressi koolituste tingimusi analüüsides tasub märgata erinevaid väärtusi, mida need võivad pakkuda. Näiteks Veebikooli kodulehe tegemise õpiprogrammi osalejatele on lisaks koolitusmaterjalidele juurdepääs ka tasulistele WordPressi litsentsidele ja tööriistadele (väärtus rohkem kui 1000 €), võimalik kuulata oma valdkonna parimate spetsialistide soovitusi ja saada maksimaalset toetust (sh Veebikooli privaatses grupis), käsitletakse ka ettevõtlusega seotud teemasid ja aidatakse leida esimesed kliendid.
E-poe loomise koolitus
Internetipoe loomise koolitusel keskendutakse e-kaubanduse platvormide seadistamisele ja haldamisele, võimaldades osalejatel luua ja hallata toimivat veebipoodi. E-poe loomise koolitusi korraldavad näiteks Õppekeskus N.O.R.T ja Idee Turg ning tasuta ja tasulisi internetipoe tegemisega seotud koolitusi pakub Veebikool.
SEO optimeerimise koolitused
SEO optimeerimise koolitustel saab teadmisi, kuidas parandada kodulehe nähtavust otsingumootorites ja meelitada rohkem külastajaid orgaanilise liikluse kaudu. SEO tasuta ja tasulisi koolitusi pakub Veebikool ning uurida võib ka meie SEO juhendit.
UX ja kasutajakogemise koolitused
UX ja kasutajakogemuse koolitused keskenduvad sellele, kuidas luua kodulehe disain ja struktuur, mis pakub kasutajatele meeldivat ja tõhusat kogemust. UX ja kasutajakogemuse koolitusi korraldavad näiteks UX Estonia ja väärtuslikke soovitusi jagab ka Futurist.
Teised ettevõtluse ja turundusega seotud kursused
Ettevõtluse ja turundusega seotud kursused võivad anda vastuseid konkreetsetele küsimustele, samas ka tutvustada ülevaatlikult erinevaid valdkonna aspekte alates brändi ülesehitamisest kuni digitaalse turunduse tööriistade kasutamiseni. Veebikool pakub selliseid praktilisi koolitusi, mis on tasuta või taskukohase hinnaga.
Kas Sa puutud kokku ettevõtluse või kodulehtede tegemisega? Täienda oma teadmisi, et õppida kodulehe loomise, turunduse ja äriarenduse kohta, ning avasta uusi võimalusi, mis viivad Su ettevõtte järgmisele tasemele!
Digiturunduse võimalused võtavad silme eest kirjuks?
Vajad abi digiturunduse või kodulehega? Veebikool pakub praktilisi koolitusi, et saaksid oma äri viia järgmisele tasemele.