Robotarendaja Wix ADI – müügitrikk või revolutsioon?

Jaga
Säutsu
Saada

Vajad töötavat kodulehte ja seda kohe? Saad! Kasuta selleks puhuks veebimaailma innovaatilisemat lahendust ehk usalda enda soovid spetsiaalse roboti hooleks.

Näiteks minul kulus sellise test veebilehe valmistamiseks kõigest 13 minutit!

Pole kõige hullem, või mis?

Wix ADI-ga loodud veebileht
Wix ADI-ga loodud veebileht

Mis imeloom on Wix ADI?

Wix Artificial Design Intelligence (ADI) – see on 2016. aastal väljaarendatud teenus, mis on loodud maineka Wix veebiehitusteenust pakkuva firma poolt. ADI on maailmas esimene tulevikuhõnguline programm, et mitte öelda robot, mis on suuteline valmistama ise veebilehti.

Lühidalt: klient kirjeldab oma maitseeelistusi ja soove ning isemõtlev programm valmistab kogutud info põhjal veebilehe kõigest paari sekundiga.

Wix ADI on mõeldud neile, kelle pole aega ega tahtmist raisata kodulehe valmistamiseks nädalaid.

Wix ADI plussid ja miinused

Kodulehe valmistamine robotiga pole üldsegi mitte päris tavapärane protseduur seega loe, mis on selle teenuse suurimad eripärad:

👍Tohutu suur ajasääst

Planeeri aega targasti! Pole mingit mõtet pusida omapäi, kui probleemile: “kuidas teha kodulehte” on innovaatiline ja tasuta lahendus ADI näol ammu olemas.

👍Unikaalne disain/sisu

Wix ADI teab, et iga veebileht peab olema unikaalne. Seega arenedustööd kestsid aastaid, et robot oleks suuteline kombineerima miljoneid erineivaid variatsioone.

👎Puudub eesti keele tugi

ADI on võimeline looma näidissisu paljudes erinevates keeltes, kuid kahjuks pole pisikese Eestini veel jõutud. Samuti ei saa muuta kasutajaliidest eesti keelseks.

👎Veebileht jääb pinnapealseks

Tee mis sa teed, aga kodulehe valmistamine roboti abil pole võrdväärne inimese tööga. Seega ei maksa oodata (veel!), et  tehisintelligent suudab ehitada meistriteoseid.

👎E-poe funktsioon on nõrk

Kuna Wix on Iisreali päritolu suletud lähtekoodiga platvorm, siis pole võimalik e-poodi siduda Eesti teenusepakkujate mugavdustega ehk pangalinkide ja transpordi valiku otseteed puuduvad.

Professionaalse e-poe toega kodulehe valmistamiseks soovitame kasutada WordPressi platvormi ja WooCommerce pluginat!

Mida Wix endast üldse kujutab?

Wix on tavaline sisuhaldussüsteem, kuid selle erinevusega, et nad pakuvad ka veebimajutust omalt poolt. Selliseid teenusepakkujaid nimetatakse website builder’iteks ehk eesti keeli: veebiehitustööriistaks.

Wix on maailma kõige populaarsem builder ja nad pakuvad konkurentsi isegi suurele WordPress’ile endale. Viimaste aastate kasv on olnud plahvatuslik.

Kui sind huvitavad tehnilised omadused ja erinevus WordPressiga, siis ava meie põhjalik arvustus: Wix – kas parim veebiehitustöörist?!

Wix’i põhiomadused ja faktid

Modernne ja innovaatiline kasutajaliides

Wix on teerajaja drag & drop veebiarendusstiilis. Nende filosoofia on, et veebi tegemine peab olema eelkõige lõbus ja lihtne tegevus.

Tasuta 500+ kujundusmalli ja 250+ pluginat

Võid kindel olla, et kõik kasulikud ja trendikad veebilahendused, mida sa vajad enda klientide parimaks teenidamisek on Wix’is juba välja arendatud.

Palju videoõpetusi ja 24/7 kasutajatugi

Wix on maailma populaarsem veebiehitustööriist. Tänu sellele leidub tohutult palju ametlike kui ka nö koduperenaiste Youtube'i õpetusi.

E-poe tegemise võimalus

Täisautomaatne ja piiranguteta e-poe lahendus, mille käivitamine on minutite küsimus. NB! Eesti Maksekeskusel kahjuks puudub Wix'i integratsioon!

Veebilehti:
+119 milj.
Kuutasu:
al. 4.50€
Prooviperiood:
30 päeva
Minu hinnang:
★★★★★
Play Video

Kodulehe valmistamine ADI’ga

Olgu veelkord mainitud, et veebilehe valmistamine selle meetodiga on 100% tasuta! Raha küsitakse sinu käest alles siis, kui sa soovid isikliku domeeni registreerida.

PS! Wix tööriiist võimaldab uue veebilehe avalikustada ka täiesti tasuta! Konks peitub selles, et vastutasuks tuleb kuvada Wixi reklaami nii päises kui ka domeeninimes.

Samm 1 – logi Wix’i keskkonda sisse!

Ava wix.com ja registreeru kasutajaks. Sisselogimine Facebooki või Google konto kaudu käib eriti kiiresti!

Wix.com konto loomine
Wix.com konto loomine

Samm 2 – vali kodulehe valmistamiseks: Wix ADI!

Vali veebilehe tegemiseks: Wix ADI!

Editor on nö tavaline veebiarendus ehk kõik saab nullis ise teha.

Wix ADI

Samm 3 – vali eelistused/omadused tulevase kodulehe suhtes!

Wix palub sul teha rida valikuid, et lõpptulemus saaks olema võimalikult ootuspärane.  Selles etapis küsitakse sinult: mis valdkonnas sa tegutsed; mis tüüpi veebilehte teha soovid; mis on eesmärk jne.

Wix ADI

Samm 4 – kohenda veebilehe sisu/disaini ning avalikusta!

Nüüd näed esmaversiooni oma tulevasest kodulehest. Wix ADI genereerib küll unikaalse näidissisu, kuid päris kindlasti vajab see kohendamist. Sinu käsutuses on kogu Wix veebiehitustööriista arsenal.

Pärast viimistlust kliki: “Publish”!

Veebilehe avalikustamine Wix’i enda domeeniga on 100% tasuta!

Näide: https://testleht.wixsite.com/wixter/ 

Selline jääb domeen (reklaamid Wixi’), kui sa ei soovi osta personaalset domeeninime.

wix koduleht
Wix veebiehitustöörist

Nipid, kuidas saada parim tulemus

  • ADI oskab logo põhjal tuletada värve, et veebidisain saaks harmoonilisem
  • Lülita Wix Editor alles siis sisse, kui veebilehe sektsioonid (lehed) on paigas
  • Kasuta äppe, paljud neist on 100% tasuta kasutatavad.
  • Kasuta originaalseid pilte, pildipankade pildid ei veena kedagi
  • Ära jää tasuta paketi peale (domeeninimi pole professionaalne)

Kokkuvõtteks

Kodulehe valmistamine ADI’ga on ja jääb äärmuslikuks meetmeks, kuid mõistan kui sul on veebilehte vaja juba homseks. Tea, et kasutades Wix veebiehitustööriista saab ADI’ga loodud veebi edasi arendada juba põhjaliku Editoriga. Tee seda kindlasti kui aega rohkem, sest usaldusväärsust ei saa kunagi olla liiga palju!

Tulles tagasi pealkirjas tõstatud küsimuse juurde: kas Wix ADI on revolutsioon või müügitrikk, siis pigem kaldun viimase suunas.

Edu!

Proovi Wix’i 30 päeva tasuta!

Mis saab 31. päeval? Praktiliselt midagi, sest prooviversioon pole siduv. Pärast prooviaja täitumist pole lihtsalt Sinu Wix koduleht enam avalik!

Autorist lähemalt:

Kes on autor?

Marika on Wixter.ee asutaja, kirgilik veebidisainer ning turundushuviline, kes ammutab inspiratsiooni looduses sportides. Ta on kindlal veendumusel, et kodulehe tegemine on ca 10 a. pärast täiesti elementaarne oskus iga inimese jaoks.

Võta ühendust!
Värsked postitused:

Wixter.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt